rajče třešňové Bibi - BBCOM.cz

Rajče tyčkové "třešňové" BIBI - velmi rané

Použití a charakteristika:

Solanum lycopersicum L.

Rajče tyčkové třešňové BIBI - Rajče z kolekce "Pro mlsné jazýčky", má srdíčkové třešňové plody se špičkou. Zelené plody mají jemné, tmavší líčko, ve zralosti ale vybarvují do jednotné červené barvy. Odrůda je extrémně raná s dlouhými hrozny plodů.

Při předpěstování sadby provádíme výsev v březnu. Ve stádiu začátku tvorby pravých listů rostliny přepikýrujeme. Do nevytápěných rychlíren vysazujeme v druhé polovině dubna, ven na záhon po 15. květnu na slunné místo, 3 – 4 rostliny na m2. 

Tyčkové odrůdy vysazujte k opoře, aby jste předešli jejich zlomení. Veďte rajče na jediný výhon, boční výhony vylamujte. Maximální výška by měla být asi 150 cm – pak hlavní výhon zaštípněte. Rostlina se tak nebude vysilovat a všechnu svoji sílu dá do plodů místo do stonku a listů. U keříčkových rajčat tvarujte rostlinu tak, aby bylo uvnitř keříčku dostatek světla.

Velmi důležitá je závlaha. Zajistěte pravidelnou zálivku v delších časových intervalech. Největší potřeba vody nastává v době tvorby plodů, menší potřeba vody je při zrání plodů. Při nedostatku vláhy plody praskají, jsou malé a deformované. Zalévejte rostliny ráno nebo na večer, a to přímo ke kořenům, nikdy ne na list! Výhodná je zálivka podmokem.

Aby zůstala rajčata stále vitální, byla odolnější vůči stresům a měla maximálně možnou násadu květů nezapomínejte na pravidelnou výživu. Střídejte hnojivou zálivku Kristalonu s aplikací Vitality Komplexu Rajče a paprika. Hnojivo obsahuje jedinečné složky, které každá rostlina potřebuje pro svůj zdravý růst a vývoj. Černání pupku rajčete je porucha ve výživě rostliny - nedostatek vápníku. Postihuje plody a ty jsou pak zdeformované a na špičce plodu se objevuje černá skvrna. Pokud se porucha objeví, rostliny ošetříme přípravky pro výživu vápníkem, jako je např. AGRO Ledek Vápenatý.

Z nejčastějších chorob se na rajčatech vyskytuje plíseň bramborová – na listech vznikají od okrajů nepravidelné, šedozelené skvrny, které postupně zasychají. Choroba později může napadnout i stonek a plody. Rostliny ošetřujte přípravky Choroby rajčat a okurek STOP RTD, Choroby rajčat a okurek STOP, Plíseň STOP. 

Proti savým škůdcům (mšice, molice, svilušky či třásněnky) aplikujte již při prvním výskytu ekologický přípravek Rock Effect – nejenže přítomné škůdce zahubí, ale ošetřené rostliny dalším škůdcům nebudou ani chutnat. Postřik aplikujte i z rubu listů, kde se škůdci hlavně vyskytují! 

Keříčkové odrůdy rajčat sklízíme cca 8 týden od výsadby. Tyčkové druhy se sklízejí od 10. až 12. týdne. Vždy se řídíme vzhledem plodů. Rajčata by měla být červená a pevná.

 

VÝSEV: březen-duben

SKLIZEŇ: červen-říjen

  • Rajče tyčkové "třešňové" BIBI
Objem: 30 semen
Lze zakoupit
na našem e-shopu


Fotogalerie

Kontaktujte nás


Pro informace volejte 465 612 584 nebo 606 692 440